Home    Jak przeżyć swój pierwszy Kordobański Maj?

Jesteśmy w punkcie rozpoczęcia naszego słynnego kordobańskiego maja. Jak już wiecie na pierwszy odstrzał idzie Degustacja wina Montilla-Moriles, pod koniec kwietnia, która jak co roku, będzie znajdować się na placu Rady, obok Plaza de Colón. Następnie mamy los patios, las cruces i ostatnia ale nie mniej ważna la feria.

To będzie ciężkie półtorej miesiąca, ale mamy nadzieję, że będziecie wiedzieć jak go dobrze przeżyć, w końcu praktykujecie to od czasu, gdy przyjechaliście do Kordoby… jeszcze z tymi wskazówkami nigdy nie będziecie czuli się źle. 

Przeżyj to z dobrą ekipą. Wybierz dobrych kumpli aby wyjść na imprezę, prawdziwych przyjaciół, którzy dbają o siebie nawzajem i wspierają Cię w Twoich złych momentach, bo na pewno je masz, bez względu na to jakim Erasmusem jesteś i jak wiele miesięcy chodzisz na imprezy… kordobański maj jest bardzo ciężki 🙂


Odpoczywaj niewiele, ale staraj się to zrobić dobrze. Nie jest tak, że radzimy Ci brak odpoczynku… ale wiemy, że to będzie prawie niemożliwe, więc załóżmy, że w tym miesiącu będziesz miał wiele dni z rzędu, w którym będziesz spać najwięcej po około 4 lub 5 godzin. Naszą radą jest abyś to wykorzystał. Nie można nie spać, wysil się trochę, załóż piżamę, zamknij przesłonę w dół,  wycisz telefon i ciesz się czasem odpoczynku. Nie będzie złym, jeśli przed snem napijesz się trochę wody- Twoje ciało podziękuje Ci następnego dnia.

Zrób mały planning (szczególnie dla cruces i patios) Istnieje wiele miejsc do odwiedzenia, a jeśli chcesz żyć autentycznym majem w Kordobie, powinieneś odwiedzić im więcej tym lepiej … nie oznacza to, że ​​musisz zobaczyć je wszystkie, ale przynajmniej powinieneś zobaczyć patios i cruces w różnych dzielnicach, aby maksymalnie wykorzystać Twego Erasmusa.

Wachlarz będzie Twoim najlepszym sprzymierzeńcem. Jest pewne że na Ferię podarują Ci więcej niż jedną, ulotkę oczywiście … ale do tej daty już będziesz miał około 20… to wydaje się być przesadzone, ale jesteście Erasmusami, większość jesteście tutaj od września i już wyobrażacie sobie upał jaki jest w Kordobie. Zatem podsumowując słońce jest na ulicy każdego dnia i więcej niż 2000 turystów przemierza razem z Tobą wąskie uliczki. Możecie kupić jeden w każdym sklepie, który nie jest zbyt drogi, ponieważ z pewnością nastąpi lepsze życie po kordobańskim maju.

Użyj wygodnej odzieży i butów. Już wiecie, że święto te podczas tego miesiąca odbywa się w różnych obszarach w Kordobie, a jak powiedzieliśmy wcześniej abyście spróbowali odwiedzić wszystko co możliwe. Z tego powodu załóżcie wygodne ubranie i przede wszystkim wygodne buty…  Nie chcecie przeżyć połowy imprez cierpiąc przez wybranie nieodpowiednich butów, prawda? 

Ostatnia porada którą Wam dajemy, jeszcze z ryzykiem rady od rodziców, pijcie z umiarem. Możecie cieszyć się imprezą przez cały dzień i nie skończycie po południu, kiedy jeszcze zostaje do wykorzystanie całe popołudnie i noc.

Podążajcie za naszymi radami a będzie to jeden z najlepszych miesięcy, które przeżyliście na Waszym Erasmusie w Kordobie. Jesteśmy pewni, że wykorzystacie go ta dobrze, tak, że w następnym roku będziecie szukać zakwaterowania w Kordobie aby nie stracić nawet jednego dnia.