Home    Założenie konta bankowego podczas Erasmusa w Kordobie

Pieniądze i co z nimi zrobić podczas Twego Erasmusa w Kordobie zawsze są zmartwieniem– otworzyć konto bankowe jak przyjadę do Kordoby czy pozostawić konto bankowe z mego kraju? Czy będzie pobierana opłata z hiszpańskich bankomatów gdy wypłacę pieniądze? Jak mogę wpłacać pieniądze w innym państwie? Nie jest to łatwa decyzja, jako, że otworzenie nowego konta jak i pozostanie przy swoim posiada swoje zalety i wady.

Mieszkanie współdzielone

Jeśli zdecydujesz się przy pozostaniu przy swoim koncie bankowym, najlepiej będzie jeśli znajdziesz bank w swoim kraju, który oferuje najlepsze możliwe warunki podczas wypłacania pieniędzy w bankomatach innych państw, ponieważ w przeciwnym wypadku za każdym razem gdy będziesz wypłacać pieniądze w Kordobie zostanie Ci pobrana prowizja, która zwykle jest dość wysoka.

Jeśli z drugiej strony zdecydujesz się otworzyć nowe konto gdy rozpoczniesz swego Erasmusa w Kordobie, także powinieneś sprawdzić, czy Twój bank (z Twojego kraju) nie pobiera Ci pieniędzy za przelewy bankowe. W ten sposób będziesz mógł przelewać pieniądze z Twego stypendium na nowe konto automatycznie i bez dodatkowych kosztów.

Erasmus Córdoba

Aby otworzyć nowe konto, powinieneś rozważyć następujące punkty:

  1. Należy odróżnić Kartę Debetową od Karty Kredytowej. W tej ostatniej bank przechowa kredyt na Twoim koncie, dzięki czemu możesz wypłacać pieniądze bez konieczności spłacania go pod koniec miesiąca. Natomiast na Karcie Debetowej możesz jedynie korzystać z pieniędzy które posiadasz.

2. Ustawodawstwo hiszpańskie rozróżnia obcokrajowców i hiszpańskich rezydentów (do tej kategorii się zaliczacie) i cudzoziemców niebędących rezydentami. W Waszym przypadku musicie pokazać się w banku z Waszym NIE (numer identyfikacyjny cudzoziemca), aby rozpocząć procedurę.

3.W ramach wspólnych ram prawnych, każdy bank posiada szereg własnych wymagań aby utworzyć konto, choć zazwyczaj nie różnią się od siebie znacznie: przelewają jakąś kwotę pieniędzy, proszą o zdjęcie, odcisk palca itp.

Konto z banku EVO  zawsze kiedy nie masz ukończonych 30 lat, pozwala Ci na wypłacanie pieniędzy z jakiegokolwiek bankomatu na świecie bez prowizji i ciągłości (co pozwala rozwiązać umowę bez kary). Jednakże wybór jednej opcji bądź drugiej zależy tylko od Ciebie i od potrzeb jakie będziesz miał. Chcielibyśmy Wam doradzić abyście nie zostali oszukani, na spojrzenie na drobne druki i znalezienie  konta bankowego, który najlepiej odpowiada Waszym potrzebom.

Wyjeżdzam na Erasmusa do Kordoby – czy powinienem otworzyć konto bankowe?