Home    «La Feria» w Kordobie
Pokój do wynajęcia-erasmus-cordoba

Jako dobrzy Erasmusi już wiecie, że finałem naszych imprez majowych w Kordobie jest Feria Naszej Matki Boskiej Zdrowia, uważanej za jedną z najlepszych w Andaluzji… a najlepsze jest to, że trwa tydzień, w tym dwa weekendy 🙂 Feria rozpoczyna się zazwyczaj w trzeci weekend maja, w nocy z piątku na sobotę o godzinie 12 w nocy wraz z „oświetleniem” fasady i fajerwerkami, ale jeśli chcecie przybyć przed aby coś wypić, stoiska będą otwarte nieco wcześniej.

Z tamtego miejsca możecie cieszyć się tygodniem muzyki, tańca, atrakcji, występami na żywo i o wiele więcej! Istnieje wiele, wiele stoisk gdzie tańczy się jakby nie było jutra! Poza tym jest coś, co pokochacie… wejście na stoiska jest wolne i darmowe w 90% przypadków! Abyście mieli wyobrażenie jak wygląda Feria w Kordobie, wyjaśnimy Wam nieco całą sytuację. Istnieją różne rodzaje stoisk, niektóre w stylu restauracji, gdzie możecie usiąść i zjeść (na tym etapie Waszego Erasmusa już wiecie jaki rodzaj jedzenia, prawda? salmorejo, flamenquín, tortille, kebaby, itp.) i inne w stylu klubu, gdzie puszczają najnowszą muzykę i wiele Sevillanas 🙂

Zalecamy abyście spróbowali „rebujito”, napoju składającego się z mieszaniny białego wina i soku limonkowego. Często podawane jest w dzbankach aby móc dzielić się nim z przyjaciółmi. Kosztuje jedynie 5 lub 6 euro. Pewnym jest, że poprosicie o więcej niż jeden dzbanek… wskazówka do tego napoju: pijcie z umiarem, ponieważ kac dnia następnego może być najgorszym jaki mieliście w swoim życiu, i to nie jest przesada, nawet gorszy, który mieliście po pierwszej Erasmusowej imprezie w Kordobie.

Mieszkanie studenckie-cordoba-erasmus

Na ferii w Kordobie możecie zauważyć wiele kobiet ubranych w cygańskie suknie z dużą ilością falbanek i prawie zawsze, z wieloma wzorami w kropki. Są ludzie którzy preferują również dopasowany kordobański strój z kapeluszem. Jednakże ubieranie się w ten sposób nie jest obowiązkowe, więc możesz iść ubranym tak jak wychodziłeś normalnie podczas swego Erasmusa.

Mieszkanie studenckie Kordoba-erasmus-cordoba

Tak jak mijają wszystkie dobre rzeczy, Feria także się wkrótce skończy. Niedziela drugiego weekendu dobiegnie końca i nie wróci do przyszłego roku, żegnając niezapomniany miesiąc maj, który (tego jesteśmy pewni) spędzicie genialnie. Tak jak robi większość Erasmusów, kiedy będziesz planował nową podróż do Kordoby, dołożysz wszelkich starań, aby włączyć w nią Ferię.

Gdzie się znajduje i jak tam dotrzeć? Teren Ferii w Kordobie jest umiejscowiony wzdłuż rzeki i stadionu piłkarskiego. Jest to bardzo duży teren, więc nie zapomnijcie zabrać ze sobą naszego planu Ferii abyście niczego nie przegapili. Zalecanym sposobem jest dojechanie tam autobusem. Od ubiegłego roku istnieje mobilna aplikacja abyście wiedzieli wszystko, wszystko i wszystko aby nie ominąć żadnego szczegółu!

Ostatnia wskazówka: odpocznijcie dużo tydzień przed Ferią, ponieważ kiedy się zacznie… musicie być w najwyższej formie aby dać z siebie wszystko!

Mieszkanie studenckie w Kordobie