Home    Depresja po maju w Kordobie? Tricki aby ją przezwyciężyć

Wstaliście z poczuciem wewnętrznej pustki? Czy czujecie, że Wasz Erasmus w Kordobie już się wyczerpuje? Nie martwcie się, jest to najnormalniejszą rzeczą na świecie po tak intensywnym miesiącu. Ten miesiąc skończyliście poznając prawdę, że nie ma nic więcej niż przeżycie miesiąca od imprezy do imprezy, odkryliście Kordobę, którą nie znaliście i tańczyliście jak szaleni. Aby przeżyć ten nowy etap, etap pożegnania, musicie trochę się wysilić aby ten ostatni miesiąc na Erasmusie w Kordobie był tak wspaniały, jak na to zasługujecie. Proponujemy Wam kilka tricków:

  1. Poświęć czas na naukę, ale nie rób tego sam, poszukaj dobrego towarzystwa w bibliotece. Ważne jest, aby w Twojej grupie był ktoś, kto nie jest Erasmusem, a przede wszystkim aby być w kontakcie z kimś kto przeżył ten etap wiele razy. Pójście do biblioteki w grupie pozwala Ci na robienie przerw z przyjaciółmi z którymi byłeś całą Ferię, więc przynajmniej możesz zapamiętać walki tego miesiąca.
  1. Poświęć czas na spacer po mieście. Kordoba ma coś relaksującego, co jest niezrozumiałe i czujesz to tylko kiedy spędzasz kilka straconych godzin w swoim historycznym centrum miasta. Jesteście już długi czas na Erasmusie w Kordobie ale możemy założyć się, że istnieją zakątki, których jeszcze nie widzieliście i zobaczycie je tylko jeśli poświęcicie jeden dzień aby zagubić się w mieście. Oprócz wywoływania wewnętrznego spokoju, którego nie możecie wyjaśnić, te przechadzki wywołają Wam ostatnie wspomnienia z naszego miasta, w jednej z najpiękniejszych pór roku, wiośnie z kwiatami, pogodą i wiecznymi wieczorami.
  1. Zrób plany na te wakacje w którym uwzględnisz wizytę któregoś z przyjaciół, którego poznałeś w Kordobie. Nie zapomnijcie przeznaczyć chwil aby powrócić by ich zobaczyć. Dobrym sposobem aby przeżyć tą po-majową depresję jest zaplanowanie jakie będą Twoje wakacje dzięki tym miesiącom na Erasmusie w Kordobie: odwiedzenie innych krajów, zaproszenie do swego domu kogoś ze swoich nierozłącznych… w skrócie, zrób plany i więcej planów, dzięki czemu uczucie melancholii będzie mniejsze.
  1. Przybliż się do ostatniej podróży. Aby przeżyć tą depresję wskazane jest, aby wypełnić czas masz wolny wycieczkami, wyjściami i planami, a co lepsze plan aby wykorzystać weekend aby zaplanować ostatni wypad, może być to plaża. To jest to, co Cię dotyka w tym czasie.

W skrócie, oprzyj się na swoich przyjaciołach, spędź czas spacerując, skorzystaj z tego ostatniego miesiąca aby odkryć małe szczegóły, które uciekły Ci w Kordobie i pożegnaj te miasto jak na to zasługuje. Wiemy, że melancholia jest ciężka i po powrocie na nowo do swego kraju będzie Cię kosztować trochę czasu aby się dostosować ale pamiętaj, że Kordoba zawsze tu będzie i że w przyszłym roku możesz wrócić aby ponownie cieszyć się kordobańskim majem 🙂

Przezwycięż depresję po Kordobańskim Maju.