Home    10 rzeczy, które potwierdzą, że Kordoba jest najlepszym miastem na Twojego Erasmusa

Rozpoczęcie Erasmusowej przygody w nieznanym mieście, w innym kraju i z ludźmi, których do tej pory nie znasz, może wydawać Ci się na początku czymś ryzykownym. Jesteśmy pewni, że wiele Twoich kumpli z klasy, przyjaciół  a nawet członkowie rodziny powiedzieli Ci, że ich doświadczenie na Erasmusie było jednym z najlepszych lat, które minęły w ich życiu: wolność, ludzie, podróże, imprezy i długie „i tak dalej”. Wszyscy Ci, którzy mówią, że tęsknią za Erasmusem mają rację. Rok, w którym masz zamiar rozpocząć swego Erasmusa nigdy nie zapomnisz i wybrałeś najlepsze miasto do życia, Kordobę. Z pewnością początkowo będzie Ci sprawiać trudność zadecydowanie, w którym mieście spędzić swego Erasmusa, ale nie dręcz się, podjąłeś właściwą decyzję i Ci to pokażemy:

  1. Nauczysz się radzić sobie sam
Pokój do wynajęcia

Nie znajdziesz lepszego miasta niż Kordoba aby odkryć, że nie jesteś zależną młodą osobą, która nie wie jak stawić czoła żadnej sytuacji bez dzwonienia do swoich rodziców lub przyjaciół. Kordoba jest miastem doskonałej wielkości, idealnym abyś czuł, że masz tyle do zrobienia i na tyle mała, że ​​w ciągu kilku tygodni będziesz miał pewność, że opanowałeś już miasto i nie ma już nikogo i niczego z czym nie możesz się zmierzyć.

  1. Odkryjesz, że istnieje inny sposób robienia rzeczy
Mieszkanie studenckie

Kiedy opuszczasz swój kraj po raz pierwszy być może myślisz jak funkcjonują różne rzeczy w Twoim kraju, które nie istnieją w żadnym innym … W tym roku na Erasmusie odkryjesz, że istnieje tysiące różnych sposobów robienia rzeczy, a większość wywodzi się ze zwyczajów kulturowych. W południowej Hiszpanii ludzie są bardzo otwarci i gościnni, ale mogą mieć swój szczególny sposób załatwiania rzeczy.

  1. Poprawisz swój hiszpański bez konieczności studiowania
Mieszkanie studenckie Kordoba

Wielu ludzi, którzy poinformowali Cię o swoim doświadczeniu na Erasmusie być może także powiedziało Ci, że nie mieli dużo kontaktu z Hiszpanami… w Kordobie możesz o tym zapomnieć.  Miasto ma idealną wielkość tak aby czuć się w nim komfortowo i w popularnych miejscach rozpoznajesz mniej więcej te same osoby i jak cały świat wie- regularne spotkania skutkują przywiązaniem. Zobaczysz, jak szybko będziesz miał grupę kolegów z Kordoby, którzy pokażą Ci uroki tego miasta i z którymi będziesz mógł podszkolić swój hiszpański tak długo jak tego chcesz. 

  1. Będziesz mógł spróbować nowych rzeczy
Mieszkanie studenckie w Kordobie

Jednym z powodów, które pchnęły Cię do opuszczenia domu i rozpoczęcia swojej przygody na Erasmusie z pewnością była potrzeba aby cieszyć się, odkrywać i próbować nowych rzeczy, i w tym Kordoba, po raz kolejny, będzie Ci bardzo pomocna. Jeśli z czegoś Kordoba słynie jest to kuchnia- będziesz mógł tu spróbować rzeczy, których prawdopodobnie nigdy sobie nie wyobrażałeś. Jednym z jej typowych dań  jest ogon byka, tak, tak, przeczytałeś dobrze, ogon byka!

  1. Będziesz wychodził na imprezy
Mieszkanie współdzielone

Jest to pierwsze przykazanie któregokolwiek szanującego się Erasmusa, posiadanie ochoty na imprezę i wychodzenie przez 6 z 7 dni … nie dajcie zmylić się tym,  że Kordoba jest mała, nie znaczy to, że nie możecie cieszyć się wielkimi imprezami: właściciele lokali wiedzą, jak ważne jest dla Was aby posiadać miejsce do spotkań. Z tego powodu istnieją kluby takie jak Góngora lub nieco spokojniejsze puby jak O’Donoghues i La Fontana. Poza tym, nie możemy pominąć wzmianki o słynnym Kordobańskim Maju… przygotuj się na zabawę!

  1. Będziesz częścią wielokulturowej rodziny
Mieszkanie współdzielone w Kordobie

Nie ma wątpliwości, że podczas Twojego Erasmusa w Kordobie będziesz czuł, jesteś częścią dużej rodziny w której każdy członek jest z innego kraju europejskiego. Ta rodzina będzie stopniowo kreowana aż utworzy się grupa z którą już się nie rozdzielisz. Szczęście, że spędzisz swego Erasmusa w Kordobie jest takie, że w ciągu kilka lat została utworzona zbiorowa grupa Erasmusów wokół bardzo konkretnej dzielnicy, Ciudad Jardín, więc jeśli zakończysz tam kwaterowanie się jesteśmy pewni, że będziesz posiadał większą rodzinę, której żaden Erasmus nigdy nie posiadał. 

  1. Będziesz podróżował jakby nie było jutra
Erasmus Córdoba

Podróżowanie także może być dla Ciebie niezbędne, i jest tak, że wszyscy Erasmusi opuszczają swoje państwa oczekując dotarcia do celu aby rozpocząć przemieszczanie się po całej Europie. Jak już wiecie, Kordoba jest idealnym miastem aby rozpocząć każdą podróż zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Hiszpanii. Jej połączenia kolejowe zabiorą Cię w krótkim czasie i z małą ilością pieniędzy do dowolnego miasta w Hiszpanii. Jej bliskość do Malagi (jednego z najbardziej ruchliwych lotnisk w Hiszpanii) pozwoli Ci łatwo przemieszczać się po całej Europie. 

  1. Wzbogacisz swoje CV
Erasmus Kordoba

Jeśli w Twoim CV będzie wpisane „roczne studia za granicą” zawsze będzie brzmieć to cool i jeśli poza tym powiesz, że studiowałeś na Uniwersytecie tak prestiżowym jak w Kordobie, pokażesz że wybrałeś tu swego Erasmusa nie tylko z powodu imprez, ale także z powodu możliwości studiowania na uniwersytecie pionierskim w badaniach z wydziałem inżynierii i weterynarii najbardziej prestiżowych w państwie.

9. Poznasz najlepsze zakątki Hiszpanii

Erasmus w Kordobie

W ostatnich latach Hiszpania stała się modna, nie tylko z powodu słońca i imprez ale także z powodu małych miasteczek w Alpujarra Granadina, małych białych wiosek w Kadyks, łańcuchu górskiego w Jaén, itp. Tak, już wiemy, że to wszystko nie znajduje się w Kordobie, ale nie nazwaliśmy tak tego, ponieważ będąc miastem być może myślisz że nie ma tu w istocie takiego typu turystyki. W każdym razie, w całym Twoim Erasmusie odkryjesz, że ten rok w Kordobie pomógł Ci poznać hiszpańską kulturę i że Andaluzja jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do życia.

  1. Będziesz się liczył z bezpłatnym zakwaterowaniem w całej Europie
Pokój do wynajęcia

Nie chcemy zakończyć bez jasnego wyjaśnienia. Najważniejsze z Erasmusa jest to, że począwszy od tego roku, będzie miał darmowe zakwaterowanie w całej Europie dzięki rodzinie, którą z pewnością ukształtowałeś z innymi Erasmusami,  z tymi z którymi nigdy przez wiele lat które miną nigdy się nie rozstaniesz, ponieważ wszyscy wiemy że „odległość rozdziela ciała, ale nie serca” <3

Możesz czuć się dumny i krzyczeć przez ulice: WYBRAŁEM NAJLEPSZE MIEJSCE NA ERASMUSA!! I nie zapomnij sprawdzić naszego postu: 7 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o Kordobie aby odkryć najbardziej skrywane sekrety naszego miasta ☺