Home    Założenie konta bankowego podczas Erasmusa w Kordobie

Pieniądze i co z nimi zrobić podczas Twego Erasmusa w Kordobie zawsze są zmartwieniem– otworzyć konto bankowe jak przyjadę do Kordoby czy pozostawić konto bankowe z mego kraju? Czy będzie pobierana opłata z hiszpańskich bankomatów gdy wypłacę pieniądze? Jak mogę wpłacać pieniądze w innym państwie? Nie jest to łatwa decyzja, jako, że otworzenie nowego konta jak i pozostanie przy swoim posiada swoje zalety i wady.

Mieszkanie współdzielone

Jeśli zdecydujemy się na zachowanie konta bankowego, najlepiej poszukać w swoim kraju banku, który oferuje najlepsze warunki. W przeciwnym razie, przy każdej wypłacie pieniędzy w Kordobie zostaniesz obciążony opłatą, a jest ona zazwyczaj dość wysoka.

Z drugiej strony, jeśli otworzysz konto w momencie rozpoczęcia Erasmusa w Kordobie, powinieneś również sprawdzić, czy Twój bank nie pobiera opłat za przelewy bankowe. W ten sposób będziesz mógł przelewać pieniądze z Twego stypendium na nowe konto automatycznie i bez dodatkowych kosztów.

Erasmus Córdoba

Aby otworzyć nowe konto, powinieneś rozważyć następujące punkty:

1.Należy odróżnić Kartę Debetową od Karty Kredytowej. W tej ostatniej bank przechowa kredyt na Twoim koncie, dzięki czemu możesz wypłacać pieniądze bez konieczności spłacania go pod koniec miesiąca. Natomiast na Karcie Debetowej możesz jedynie korzystać z pieniędzy które posiadasz.

2.Ustawodawstwo hiszpańskie rozróżnia obcokrajowców i hiszpańskich rezydentów (do tej kategorii się zaliczacie) i cudzoziemców niebędących rezydentami. W Waszym przypadku musicie pokazać się w banku z Waszym NIE (numer identyfikacyjny cudzoziemca), aby rozpocząć procedurę.

3.W ramach wspólnych ram prawnych, każdy bank posiada szereg własnych wymagań aby utworzyć konto, choć zazwyczaj nie różnią się od siebie znacznie: przelewają jakąś kwotę pieniędzy, proszą o zdjęcie, odcisk palca itp.

Konto z banku EVO  zawsze kiedy nie masz ukończonych 30 lat, pozwala Ci na wypłacanie pieniędzy z jakiegokolwiek bankomatu na świecie bez prowizji i ciągłości (co pozwala rozwiązać umowę bez kary). Jednakże wybór jednej opcji bądź drugiej zależy tylko od Ciebie i od potrzeb jakie będziesz miał. Chcielibyśmy Wam doradzić abyście nie zostali oszukani, na spojrzenie na drobne druki i znalezienie  konta bankowego, który najlepiej odpowiada Waszym potrzebom.

Możesz przeczytać nasz ciekawy artykuł o pobieraniu przewodnika studenckiego w Cordobie, będzie to dla Ciebie bardzo przydatne. A jeśli nadal nie masz pokoju, odwiedź nas w Interasmundo, abyśmy mogli Ci pomóc.