Home    Wszystko co powinieneś wiedzieć o las Catas czyli degustacjach wina w Kordobie

Pod koniec kwietnia odbywa się w Kordobie słynna Cata del Vino Montilla-Moriles czyli degustacja wina, nazywana tak od swojej nazwy pochodzenia- południowej części prowincji. W tych dniach na placu Rady Miasta w Kordobie będzie wystawionych ponad 30 stoisk winiarni i restauracji oferujących publicznie swoje najlepsze produkty czyli wina i tradycyjne potrawy. Nie możesz powiedzieć, że byłeś na Erasmusie w Kordobie jeśli tego nie odwiedziłeś!

cata de vino Córdoba

Flan, krokiety z ogonów byka, salmorejo, ryż… są to jedne z typowych tapas (przystawek), które będziesz mógł spróbować podczas las Catas w połączeniu z najlepszym winem w regionie: delikatnym, białym, o intensywnym smaku i zapachu, które z pewnością będzie inne niż wina, które do tej pory próbowałeś.

cata de vino Córdoba

Degustacje nie są dostępne przez cały dzień, więc musisz zdecydować czy wolisz iść w ciągu dnia czy wieczorem (albo w obie pory). Atmosfera jest spektakularna w każdym momencie, chociaż w środku tygodnia być może nie będzie tak wiele osób. W ciągu dnia godziny otwarcia są od 13 do 17,w nocy możesz wejść od godziny 21 do 1 z rana i także musisz kupić bilet wstępu. Bilet kosztuje minimalnie 8 euro i zawiera w sobie 5 degustacji lub butelkę wina wraz z kieliszkiem (kieliszek, w którym tradycyjnie pije się takie rodzaje wina) lub wejście za 10€ z tymi samymi degustacjami ale z dwoma kieliszkami w prezencie. Bilety możecie nabyć bezpośrednio przy wejściu na teren lub przez internet.

Z tego świętem Kordoba rozpoczyna słynny kordobański maj, w którym następnie odbywają się las Cruces, los Patios i la Feria… imprezy idealne abyś korzystał ze swego Erasmusa w Kordobie jak nigdy ☺