Home    «La Feria» w Kordobie

«La Feria» w Kordobie

Pokój do wynajęcia-erasmus-cordoba

O co chodzi?

Przede wszystkim, jako dobrzy studenci Erasmusa, wiecie już, że najważniejszym wydarzeniem w maju w Kordobie jest Feria de Nuestra Señora de la Salud, uważana za jedną z najlepszych w Andaluzji. Ponadto najlepsze jest to, że trwa on tydzień, w tym dwa weekendy.

I tak jarmark w Cordobie rozpoczyna się zwykle w trzeci weekend maja, w nocy z piątku na sobotę, o godzinie 12.00. W pierwszej kolejności należy obejrzeć «iluminację» głównego wejścia i fajerwerki, ale jeśli chcecie przybyć wcześniej na poczęstunek, to «casetas» będą otwarte nieco wcześniej.

Impreza, jedzenie i picie…

Stamtąd można cieszyć się tygodniem muzyki, tańca, atrakcji, występów na żywo i wiele więcej. Jest wiele, wiele stoisk, na których można tańczyć jakby nie było jutra. I jest jeszcze coś, co pokochasz…. wstęp na stragany jest darmowy w 90% przypadków.

Żeby dać Wam wyobrażenie o tym, jak wygląda Feria w Cordobie, poniżej trochę o całej sytuacji. Są różne rodzaje straganów, niektóre z nich są typu restauracyjnego, gdzie można usiąść, aby zjeść salmorejo, flamenquín, tortille, pinchos itp, a inne typu klubowego, gdzie grają najbardziej aktualną lub typowo andaluzyjską muzykę.

Zalecenia

Polecamy spróbować «rebujito», drinka składającego się z mieszanki białego wina i soku z limonki. Często podaje się ją w dzbankach, aby podzielić się z przyjaciółmi. To kosztuje tylko 5 lub 6 euro. Na pewno zamówisz więcej niż jedną.

Jako wskazówka do tego napoju, pij z umiarem, bo kac następnego dnia może być najgorszy, jaki miałeś w życiu i to nie jest przesada. Nawet te najgorsze, które miałeś po pierwszej imprezie Erasmusa w Cordobie.

Mieszkanie studenckie-cordoba-erasmus

Na ferii w Kordobie możecie zauważyć wiele kobiet ubranych w cygańskie suknie z dużą ilością falbanek i prawie zawsze, z wieloma wzorami w kropki.

Są ludzie którzy preferują również dopasowany kordobański strój z kapeluszem. Jednakże ubieranie się w ten sposób nie jest obowiązkowe, więc możesz iść ubranym tak jak wychodziłeś normalnie podczas swego Erasmusa.

Mieszkanie studenckie Kordoba-erasmus-cordoba

Tak jak mijają wszystkie dobre rzeczy, Feria także się wkrótce skończy. Niedziela drugiego weekendu dobiegnie końca i nie wróci do przyszłego roku, żegnając niezapomniany miesiąc maj, który (tego jesteśmy pewni) spędzicie genialnie.

Tak jak robi większość Erasmusów, kiedy będziesz planował nową podróż do Kordoby, dołożysz wszelkich starań, aby włączyć w nią Ferię.

Gdzie się znajduje i jak tam dotrzeć? Teren Ferii w Kordobie jest umiejscowiony wzdłuż rzeki i stadionu piłkarskiego. Jest to bardzo duży teren, więc nie zapomnijcie zabrać ze sobą naszego planu Ferii abyście niczego nie przegapili.

Zalecanym sposobem jest dojechanie tam autobusem. Jest też aplikacja mobilna, dzięki której dowiesz się wszystkiego i nie umknie Ci żaden szczegół!

Ostatnia wskazówka: odpocznijcie dużo tydzień przed Ferią, ponieważ kiedy się zacznie… musicie być w najwyższej formie aby dać z siebie wszystko!

Mieszkanie studenckie w Kordobie