Home    Cata de Vino w Kordobie

Cata de Vino w Kordobie

Pod koniec kwietnia odbywa się w Kordobie słynna Cata de Vino Montilla-Moriles czyli degustacja wina, nazywana tak od swojej nazwy pochodzenia – południowej części prowincji.

W tych dniach na Plaza de la Diputación de Córdoba pojawi się ponad 30 stoisk winiarni i restauracji oferujących klientom swoje produkty: wina i tradycyjne potrawy.

Nie możesz powiedzieć, że byłeś na Erasmusie w Kordobie jeśli tego nie odwiedziłeś!

cata de vino Córdoba

Smaki Hiszpanii: Tapas i wyborne białe wino.

Flan, krokiety z ogonem wołowym, salmorejo, ryż… to tylko niektóre z typowych tapas, których można spróbować w tych dniach, w połączeniu z najlepszym winem regionu. Delikatne białe wino, o intensywnym smaku i aromacie, które niewątpliwie będzie inne od win, które do tej pory degustowaliście.

cata de vino Córdoba

Festiwal smaków podczas Maj Kordowy w Cordobie: Degustacje od 8 euro!

Degustacje nie są dostępne przez cały dzień, więc musisz zdecydować czy wolisz iść w ciągu dnia czy wieczorem (albo w obie pory). Atmosfera jest spektakularna w każdym momencie, chociaż w środku tygodnia być może nie będzie tak wiele osób. W ciągu dnia godziny otwarcia są od 13 do 17,w nocy możesz wejść od godziny 21 do 1 z rana i także musisz kupić bilet wstępu.

Wstęp kosztuje minimum 8 euro i obejmuje pięć degustacji lub butelkę wina wraz z kieliszkiem (szklanka, w której tradycyjnie pije się ten rodzaj wina). Można też dostać bilet za 10 euro z tymi samymi degustacjami, ale z dwoma gratisowymi kieliszkami. Bilety możecie nabyć bezpośrednio przy wejściu na teren lub przez internet.

Tym festiwalem Cordoba rozpoczyna słynny Maj Kordowy, po którym następują Krzyże, Patia i Targi. Doskonałe wydarzenia, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się swoim Erasmusem w Kordobie jak nigdy dotąd.