Home    Jaką dzielnicę wybrać na swojego Erasmusa w Kordobie?

Jaką dzielnicę wybrać na swojego Erasmusa w Kordobie?

Jak w każdym innym mieście, Kordoba jest podzielona na różne dzielnice lub rejony posiadające zróżnicowane cechy i połączenia. Normalne jest myślenie, że najwygodniej jest żyć w dzielnicy najbliżej Twego wydziału, ale wymienimy Ci najważniejsze cechy każdego obszaru, dzięki czemu będziesz mógł zdecydować gdzie zamieszkać podczas Twego Erasmusa w Kordobie. W każdym razie jestem pewien, że Twoja decyzja będzie dobra.

(Kliknij na mapę aby przejść do Map)

qué barrio elegir Córdoba

CIUDAD JARDÍN

Dzielnicą najbardziej zamieszkaną przez Erasmusów w  Kordobie jest Ciudad Jardín, osiedle bardzo dobrze położone i dość duże.  Znajduje się bardzo blisko centrum miasta i kilku stacji (autobusowych i kolejowych) i jest jedną z najpopularniejszych dzielnic studenckich. Koszt wynajęcia mieszkania w tej dzielnicy jest dość przystępny i jest bardzo dobrze połączony z większością wydziałów.

Linia autobusowa numer 7 autobus zabierze Cię aż na Wydział Prawa, a linie 2 i 5 pomogą Ci w dotarciu do Uniwersytetu Loyola, Wydziału Medycyny i Pielęgniarstwa oraz Wydziału Wychowania Fizycznego.

Jeśli studiujesz jakikolwiek kierunek związany z nauką bądź inżynierski możesz dojechać ze stacji lokalnym pociągiem, a jeśli studiujesz na Wydziale Filozofii i Literatury masz szczęście, bo możesz dojść tam piechotą. Na tym osiedlu znajduje się także budynek Rektoratu Uniwersytetu w Kordobie, w którym niegdyś znajdowała się siedziba Wydziału Weterynarii.

Możemy śmiało powiedzieć, że obszarem, który będzie Wam najbardziej znany jest Plaza Costasol. Rondo położone niemal w centrum, otoczone licznymi lokalnymi sklepami, a także różnymi supermarketami, barami, restauracjami, marketami itp.

Są dwie rzeczy, które charakteryzują tę okolicę: wielokulturowość i studenci, więc nie jest trudno znaleźć miejsca gdzie można dokonać zakupów produktów z różnych krajów i barów, które podarują Ci przekąski, czyli tapa za każde spożycie.

Kolejnym symbolem dzielnicy jest Plaza de Toros, usytuowana na Avenida de Gran Vía Parque, jednej z głównych dróg w mieście, wraz z Antonio Maura Avenue i Avenue Medina Azahara.

Ciudad Jardín Córdoba

VALLELLANO

Inną strefą wysoce pożądaną i cenioną przez Erasmusów w Kordobie jest obszar Vallellano, zwłaszcza przez studentów Wydziału Filozofii i Literatury – około 2 lub 3 minuty piechotą. Wielu studentów Medycyny lub Pielęgniarstwa oraz tych, którzy studiują na Uniwersytecie Loyola również wybierają ten obszar ze względu na bliskość i znakomite połączenia autobusowe.

Jest to strefa usytuowana bardzo blisko centrum miasta, w odległości kilku kroków od zabytkowego centrum. Mezquita, Alcazar, Puente Romano i Plaza del Potro będą kształtować Twój dzień za dniem, więc jeśli lubisz życie otoczone historią, kulturą i sztuką nie szukaj dalej, jest to dzielnica dla Ciebie. W tej dzielnicy można znaleźć supermarkety, kilka lokalnych firm, wiele restauracji i barów, a nawet puby, zwłaszcza w rejonie Ribera del río.

Do tego obszaru zalicza się również dzielnica San Basilio, w której znajdują się wyłącznie domy o typowej andaluzyjskiej architekturze. Większość elewacji pomalowana jest na biało, a balustrady, balkony i centralny dziedziniec ozdobione są donicami z kwiatami.

Jest to bardzo spokojny obszar, idealny dla tych, którzy lubią ciszę podczas studiów. Do czasu, gdy nadejdzie kordobański maj, gdyż wtedy ulice są pełne kwiatów, muzyki i ludzi.

Wielu mieszkańców zdobi swoje fasady i balkony kwiatami oraz otwiera drzwi swoich domów przez okres dwóch tygodni aby wszedł do nich każdy kto chce odwiedzić ich dziedziniec. W tym miesiącu będziesz chciał aby Twój Erasmus w Kordobie nigdy się nie zakończył.

San Basilio Córdoba

CENTRUM

Centrum jest również jednym z najlepszych obszarów do życia w Kordobie. Z wyjątkiem Wydziału Nauk Społecznych, obok Plaza de Colón, która nie posiada żadnego wydziału, ale można tam łatwo dojechać zarówno pociągiem, autobusem lub pieszo. Ten obszar jest idealnie połączony środkami transportu publicznego do wszystkich innych częściach miasta.

Strefa ta wypełniona jest sklepami, większości z franchisingu krajowego lub międzynarodowego, takich jak Zara czy Mango. Oczywiście, istnieją różne supermarkety i Corte Inglés- najbardziej znany dom towarowy w Hiszpanii. Cokolwiek szukasz znajdziesz właśnie tam;)

Główne punkty w centrum to Plaza de las Tendillas, Plaza de la Corredera, Ronda Tejares Avenue (znana z posiadania oddziałów wszystkich banków) i Avenida del Gran Capitan. W tej strefie również znajdziecie wiele barów i z piwem i tapas.

Zona Centro Córdoba

Z tymi informacjami możesz już mieć pojęcie, w jakich dzielnicach najlepiej szukać zakwaterowania podczas Twojego Erasmusa w Kordobie. Każda decyzja, którą podejmiesz, będzie właściwa.