Home    Erasmusi, jesteście gotowi? Nadchodzi Maj w Kordobie!

Erasmusi, jesteście gotowi? Nadchodzi Maj w Kordobie!

Degustacja Win i Krzyże rozpoczynają długo wyczekiwany maj w Kordobie, słynącej z tego, że nie pozostawia ani jednego weekendu wolnego od festynów. Od końca kwietnia do końca maja nie ma w Cordobie weekendu bez turystów, kwiatów, piwa, rebujitos, regionalnych strojów, tańców…

Po Cata de Vino na różnych placach i dziedzińcach Kordoby ustawiane są duże krzyże ozdobione kwiatami. W każdym z nich znajduje się bar, w którym można napić się piwa i zjeść tapas. Oprócz muzyki, odbywają się również pokazy śpiewu i tańca flamenco, jeszcze jedno doświadczenie, które powinieneś dodać do swojego Erasmusa w Kordobie.

Chociaż jest zwykle więcej niż 50 krzyży, naszymi ulubionymi krzyżami są te z Cuesta del Bailío, Santa Marina, la Torre de la Malmuerta, la plaza de la Corredera, las Tendillas, San Hipólito, San Nicolás, la Trinidad  i z plaza del Cardenal Toledo, ale możecie sprawdzić plan Krzyży w Kordobie żeby odwiedzić wszystkie, które możecie. Muzyka z terenu krzyży jest do 2 nad ranem, chociaż impreza przedłuża się aż do późnej nocy w różnych klubach w mieście.

W tym czasie również ma miejsce tradycyjna Bitwa na Kwiaty, w której kilkanaście karawanów ozdobionych kwiatami przemierza Paseo de la Victoria rzucając kwiaty dla ludzi, którzy dostarczają je z powrotem do karety.

Los Patios

Los Patios to kolejny ważny festiwal w Kordobie, na który składa się dekorowanie dziedzińców typowymi andaluzyjskimi doniczkami wypełnionymi kwiatami. Radzimy Wam przejście się przez różne patios miasta, ponieważ nie ma żadnego turysty lub Erasmusa przyjeżdzającego do Kordoby, który by ich nie odwiedził.

Feria de Córdoba

Ostatnią, ale nie mniej ważną jest Feria de Córdoba, która rozpoczyna się przedostatni weekend maja i trwa do jego końca. W ciągu półtorej tygodnia el Arenal jest wypełniony straganami, które są jak małe kluby, gdzie można wypić drinka i tańczyć ze swymi przyjaciółmi z Erasmusa od popołudnia do późnej nocy. Wstęp jest wolny w większość z nich, a głównym napojem jest Pilycrim- słodkie białe wino, które pokochasz.

Mamy nadzieję, że jesteście gotowi aby spędzić niezapomniany miesiąc maj, bo to dopiero początek … cieszenia się z Waszego Erasmusa w Kordobie!