Home    Czy wynająć pokój przed przyjazdem do Kordoby?

Czy wynająć pokój przed przyjazdem do Kordoby?

Obecnie istnieje wiele sposobów, aby znaleźć zakwaterowanie na pobyt Erasmusa w Kordobie, dzięki portalom społecznościowym i stronom z ogłoszeniami o mieszkaniach. Dziś możliwe jest, że przed wyjazdem z kraju znalazłeś już lokatorów do wspólnego mieszkania i widziałeś ponad 20 pokoi do wynajęcia. To normalne, że masz wątpliwości: czy powinieneś czekać do przyjazdu, aby wynająć pokój, czy lepiej zarezerwować go online?

Nie ma osoby, która mogłaby lepiej rozwiać te wątpliwości niż Ty sam, a może Twoi rodzice, którzy zawsze podejmują ostateczną decyzję. Możemy tę równowagę nieco zrównoważyć, choć prawdą jest, że preferujemy rezerwację online. Jest to nie tylko bardziej komfortowe, ale także pozwala uniknąć stresujących sytuacji podczas pierwszych dni Twojego Erasmusa w Kordobie.

cordoba-erasmus-Mieszkanie studenckie

Zakwaterowanie na pierwsze dni.

Cordoba to miasto z wieloma hotelami, które posłużą Ci podczas pierwszych dni pobytu jako student Erasmusa, ale z ekonomicznego punktu widzenia nie jest to najlepsza opcja. Musisz zapłacić za każdy dzień pobytu w hostelu lub hotelu. Ponadto, jeśli nie znajdziesz szybko zakwaterowania, będziesz musiał zapłacić za cały miesiąc, plus rachunek za pobyt w pierwszych tygodniach.

Nie znajdujesz pokoju, którego szukasz.

Większość studentów rezerwuje pokój na kilka miesięcy przed przyjazdem do miasta. W ostatnich latach rośnie tendencja do rezerwowania pokoju z dużym wyprzedzeniem. Oznacza to, że dbają o to, aby dostać dokładnie to, czego chcą: pokój blisko uczelni, klubów, mieszkać ze studentami, którzy nie są tej samej narodowości itp.

Jeśli planujesz przyjechać do Cordoby i znaleźć pokój w okolicy, najprawdopodobniej będziesz musiał obniżyć swoje oczekiwania. Dodatkowo będziesz musiał wyeliminować kilka rzeczy ze swojej listy must-haves. Nie dlatego, że znajdziesz pokój w katastrofalnym stanie, ale niewątpliwie będziesz miał mniej możliwości. 

cordoba-erasmus-Mieszkanie studenckie

Stres podczas pierwszych dni pobytu

Stres jest niemal nieunikniony podczas pierwszych dni pobytu. Przyjazd do innego kraju, inny język, inna kultura i nie do końca wiadomo, gdzie się mieszka, z kim, czy w której dzielnicy Kordoby. Podczas gdy inni studenci zaczynają już organizować pierwsze imprezy w swoich mieszkaniach, Ty jeszcze się nie zadomowiłeś. 

Upewnij się, że kiedy przyjedziesz na Erasmusa do Kordoby masz miejsce, w którym zakwaterujesz się ze swoimi lokatorami z którymi miałeś już kontakt dzięki Facebookowi. Na pewno obniży to pewny poziom stresu spowodowany takimi rodzajami zmian. Ponadto unikniesz zamartwiania się Twoich rodziców i stałych telefonów z pytaniem, czy znalazłeś już pokój czy nie.

Rezerwując pokój online unikniesz tych sytuacji i zyskasz spokój ducha wiedząc, że po przyjeździe do Cordoby będziesz miał gdzie odpocząć. Jedyne co może się nie podobać to brak możliwości zobaczenia pokoju osobiście, ale dzięki stronie internetowej można zobaczyć jak wygląda pokój i części wspólne. Dzięki grupom Erasmusowym utworzonym na Facebooku możesz zapytać poprzednich lokatorów, którzy znaleźli mieszkanie na pobyt w mieście, a nawet spojrzeć na opinie poprzednich klientów.

Rezerwacja pokoju z Interasmundo jest bardzo prosta. Najpierw trzeba zobaczyć, jakie pokoje mamy do dyspozycji. Następnie wybierz interesującą Cię dzielnicę Cordoby. Na koniec wpłać depozyt kartą kredytową lub przelewem bankowym. I to wszystko! Pokój będzie już Twój. W ten sposób kiedy tu przyjedziesz, możesz skupić się bezpośrednio na cieszeniu się Twoim erasmusowym doświadczeniem.
Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal chcesz wynająć pokój po przyjeździe do Kordoby, to i tak skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pokażemy Ci pokój, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, abyś jak najszybciej poczuł się jak w domu.

Mieszkanie współdzielone

Aby przekonać Cię do przyjazdu do Cordoby, przeczytaj nasz artykuł o rzeczach, których nie wiedziałeś o naszym mieście.