Home    Jak dotrzeć na swego Erasmusa do Kordoby z lotniska w Madrycie

Jak dotrzeć na swego Erasmusa do Kordoby z lotniska w Madrycie

Jako, że zbliża się Wasz wyjazd na Erasmusa, przedstawiamy Wam tutaj wszystkie informacje, których potrzebujecie aby dotrzeć do Kordoby, jak tylko wylądujecie w Madrycie. Sądzimy, że ten post może być Wam bardzo przydatny, gdyż przedstawiamy Wam tu wszystkie rozkłady i ceny transportów, którymi możecie się posłużyć aby dotrzeć do różnych stacji i wreszcie przybyć do Kordoby.

Do Kordoby z lotniska w Madrycie…

STACJĘ KOLEJOWĄ ATOCHA:

Gdy będziesz już na lotnisku możesz użyć systemu kolei Cercanías, który zawiezie Cię bezpośrednio do Atocha- stacji kolejowej. Powinieneś skorzystać z linii C1, którą możesz odnaleźć na terminalu T4 lotniska. Koszt biletu to 2,60 euro. Pociągi kursują co 30 minut pomiędzy 5:50 a 22:30 każdego dnia. Nazwa przystanku na którym musisz wysiąść to Madrid Puerta de Atocha. Po więcej informacji kliknij tutaj.

Innym sposobem dotarcia do stacji kolejowej jest linia autobusowa 203 przewoźnika autobusowego EMT, który odjeżdża z terminali T1,T2 i T4 co 15-20 minut w rozkładzie dziennym i co 35 minut w rozkładzie nocnym. Koszt biletu to 5 euro. Autobus ten kursuje każdego dnia, jednak gdy złapiesz go pomiędzy 23 i 6 z rana powinieneś wysiąść na przystanku Plaza de Cibeles i wsiąść w autobus linii N12, który zatrzymuje się na Ronda-Atocha. Możesz zobaczyć wszystkie informacje tutaj.

Jak tylko dotrzesz do Atocha możesz złapać pociąg do Kordoby aby jak najszybciej rozpocząć swoje Erasmusowe doświadczenie. Sprawdź tutaj rozkłady jazdy i ceny pociągów Madryt-Kordoba. 

2) STACJĘ AUTOBUSOWĄ:

estación autobuses Córdoba

Jeśli chcesz dojechać z Madrytu do Kordoby autobusem, najlepszą opcją jest Socibus, przewoźnik autobusowy, który realizuje przejazdy bezpośrednio z lotniska. Sprawdzając rozkład jazdy jedynie co musisz zrobić to wskazać stację odjazdu Madrid Aeropuerto. Koszt biletu to około 20 euro. Czas przejazdu wynosi 5 godzin i 50 minut. Sprawdź tu swoje rozkłady jazdy.

Jeśli przylatujesz z innego lotniska niż w Madrycie także możesz sprawdzić: Jak dojechać do Kordoby na Erasmusa z lotniska w Sewilli i Jak dojechać do Kordoby na Erasmusa z lotniska w Maladze aby odnaleźć najlepszą opcję dotarcia do Kordoby i rozpocząć Twego Erasmusa z dobrym startem.