Home    Czy wynająć pokój przed przyjazdem do Kordoby?

Obecnie jest wiele sposobów znalezienia zakwaterowania na Twój Erasmusowy pobyt w Kordobie. Dzięki sieciom społecznościowym i stronom internetowym z ofertami mieszkań możliwe jest, że przed wyjazdem z Twojego kraju znalazłeś już lokatorów do wspólnego dzielenia mieszkania i widziałeś  więcej niż 20 pokoi do wynajęcia. Normalnym jest, że masz wątpliwości: czy czekać do przyjazdu aby wynająć pokój, a może lepiej zarezerwować go online?

Nie ma nikogo, kto może rozwiać te wątpliwości lepiej niż Ty sam, a może Twoi rodzice, którzy mimo wszystko są tymi, którzy zawsze podejmują ostateczną decyzję :). Możemy zrównoważyć trochę ten balans, choć prawdą jest, że preferujemy pro-rezerwacje online, nie tylko dlatego, że jest to bardziej komfortowe, ale także pozwala to uniknąć pewnych rodzajów sytuacji, które nie są zbyt komfortowe w pierwszych dniach Twojego Erasmusa w Kordobie.

cordoba-erasmus-Mieszkanie studenckie

Zakwaterowanie na pierwsze dni.

Kordoba jest miastem z wieloma hostelami i hotelami, które będą służyć Ci jako schronienie podczas Twoich pierwszych dni jako Erasmus, ale myśląc trochę ekonomicznie, nie jest to najlepsza opcja. Musisz zapłacić za każdy dzień pobytu w hostelu lub hotelu, a jeśli nie znajdziesz szybko mieszkania i znajdziesz to, czego szukasz w połowie miesiąca, normalne jest, że musisz zapłacić za cały miesiąc, a dodatkowo za rachunek za Twój pobyt w ciągu pierwszych kilku tygodni.

Nie znajdujesz pokoju, którego szukasz.

Większość studentów, którzy jadą na Erasmusa do Kordoby, rezerwują pokój na kilka miesięcy przed rozpoczęciem pobytu w mieście i od kilku lat można zauważyć tendencję, że za każdym razem rezerwują swój pokój z dużym wyprzedzeniem. Oznacza to, że troszczą się o uzyskanie tego, czego dokładnie chcą: pokoju blisko swojego wydziału, w pobliżu nocnych klubów, w mieszkaniu z Erasmusami, którzy nie są tej samej narodowości co Ty, itp.

Jeśli planujesz przyjechać do Kordoby i znaleźć pokój na miejscu, istnieją szanse, że powinieneś raczej obniżyć swoje oczekiwania i na pewno usunąć z listy kilka rzeczy, które były dla Ciebie niezbędne. Nie dlatego, że znajdziesz pokój w katastrofalnym stanie, ale niewątpliwie będziesz miał mniej możliwości. 

cordoba-erasmus-Mieszkanie studenckie

Stres podczas pierwszych dni pobytu

Stres jest niemal nieunikniony w pierwszych dniach pobytu. Jest to normalne przyjeżdżając do całkiem innego kraju z innym językiem niż Twój ojczysty, inną kulturą, i co więcej przyjeżdzając bez dobrej wiedzy gdzie mieszkasz,  z kim, ani w jakiej dzielnicy Kordoby… podczas gdy inni Erasmusi których poznałeś mają już wszystkie swoje rzeczy poukładane w szafkach i zaczynają organizować pierwsze imprezy w swoich mieszkaniach, jednak za bardzo Ci to nie pomoże. 

Upewnij się, że kiedy przyjedziesz na Erasmusa do Kordoby masz miejsce, w którym zakwaterujesz się ze swoimi lokatorami z którymi miałeś już kontakt dzięki Facebookowi. Na pewno obniży to pewny poziom stresu spowodowany takimi rodzajami zmian. Ponadto unikniesz zamartwiania się Twoich rodziców i stałych telefonów z pytaniem, czy znalazłeś już pokój czy nie;)

Rezerwacja online Twojego pokoju w Kordobie pozwoli uniknąć takich sytuacji i daje Ci komfort wiedząc, że gdy postawisz swój pierwszy krok w Kordobie masz już miejsce, w którym sobie odpoczniesz. Być może jedyną rzeczą, która Ci się nie spodoba jest niemożliwość obejrzenia pokoju osobiście, ale dzięki stronie internetowej możesz dokładnie zobaczyć, jak wygląda pokój lub całe mieszkanie. Dzięki grupom Erasmusowym utworzonym na Facebooku możesz zapytać poprzednich lokatorów, którzy znaleźli mieszkanie na pobyt w mieście, a nawet spojrzeć na opinie poprzednich klientów.

Aby zarezerwować pokój z Interasmundo jedyne co musisz zrobić to zobaczyć pokoje, które mamy do dyspozycji, wybierając dzielnicę Kordoby, która Ci najlepiej odpowiada i dokonać rezerwacji za pośrednictwem naszej strony internetowej przez PayPal lub przelewem bankowym, jako depozyt w takiej samej wysokości co cena pokoju. I to wszystko! Pokój będzie już Twój. W ten sposób kiedy tu przyjedziesz, możesz skupić się bezpośrednio na cieszeniu się Twoim erasmusowym doświadczeniem.
Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal chcesz wynająć pokój po przyjeździe do Kordoby, nie wahaj się z nami skontaktować, chętnie pokażemy Ci pokój, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i spróbujemy zrobić to najefektywniej jak to jest możliwe abyś mógł czuć się jak w domu jak najszybciej 🙂

Mieszkanie współdzielone