Home    Erasmusi, jesteście gotowi? Nadchodzi Maj w Kordobie!

Cata del vino i las Cruces rozpoczynają oczekiwany kordobański maj, znany z nie pozostawiania wolnego weekendu bez imprez. Od końca kwietnia do końca maja nie ma weekendu w Kordobie bez turystów, kwiatów, piwa, rebujitos, tradycyjnych strojów, tańców …

Po la Cata pod koniec kwietnia, montuje się duże krzyże ozdobione kwiatami na różnych placach i dziedzińcach Kordoby, którym nie brakuje barów, gdzie można wypić piwo i zjeść tapas. Poza muzyką każdego z krzyży, przez cały dzień organizuje się pokazy śpiewu i tańca, zazwyczaj flamenco- jedno przeżycie więcej, które powinniście dodać do swojego Erasmusa w Kordobie.

Chociaż jest zwykle więcej niż 50 krzyży, naszymi ulubionymi krzyżami są te z Cuesta del Bailío, Santa Marina, la Torre de la Malmuerta, la plaza de la Corredera, las Tendillas, San Hipólito, San Nicolás, la Trinidad  i z plaza del Cardenal Toledo, ale możecie sprawdzić plan Krzyży w Kordobie żeby odwiedzić wszystkie, które możecie. Muzyka z terenu krzyży jest do 2 nad ranem, chociaż impreza przedłuża się aż do późnej nocy w różnych klubach w mieście.

W tym czasie również ma miejsce tradycyjna Bitwa na Kwiaty, w której kilkanaście karawanów ozdobionych kwiatami przemierza Paseo de la Victoria rzucając kwiaty dla ludzi, którzy dostarczają je z powrotem do karety.

Los Patios to kolejny ważny festiwal w Kordobie, na który składa się dekorowanie dziedzińców typowymi andaluzyjskimi doniczkami wypełnionymi kwiatami. Radzimy Wam przejście się przez różne patios miasta, ponieważ nie ma żadnego turysty lub Erasmusa przyjeżdzającego do Kordoby, który by ich nie odwiedził.

Ostatnią, ale nie mniej ważną jest Feria de Córdoba, która rozpoczyna się przedostatni weekend maja i trwa do jego końca. W ciągu półtorej tygodnia el Arenal jest wypełniony straganami, które są jak małe kluby, gdzie można wypić drinka i tańczyć ze swymi przyjaciółmi z Erasmusa od popołudnia do późnej nocy. Wstęp jest wolny w większość z nich, a głównym napojem jest Pilycrim- słodkie białe wino, które pokochasz.

Mamy nadzieję, że jesteście gotowi aby spędzić niezapomniany miesiąc maj, bo to dopiero początek … cieszenia się z Waszego Erasmusa w Kordobie!