Home    Mój uniwersytet w Kordobie i inne ciekawe miejsca: jak się tam dostać?

Mój uniwersytet w Kordobie i inne ciekawe miejsca: jak się tam dostać?

Możesz mieszkać w Kordobie już kilka miesięcy bądź dopiero rozpoczynasz tu swój pobyt, ale ten artykuł może być Ci bardzo pomocny. Z pewnością zastanawiałeś się wiele razy jak dojechać do jakiegoś miejsca w mieście i nie znalazłeś najlepszego sposobu.

Oto lista miejsc w Kordobie które są najważniejsze i najbardziej interesujące dla Erasmusów oraz informacja jak do nich dojechać:

Pokój do wynajęcia-erasmus-cordova

UNIWERSYTET


WYDZIAŁ FILOZOFII I LITERATURY (Plaza de Cardenal Salazar, 3)

Najlepszą formą dotarcia do tego wydziału jest pójście na piechotę, ponieważ znajduje się w dzielnicy żydowskiej (la Judería) i autobusy nie mogą jeździć po tych uliczkach. Jeśli mieszkasz na Ciudad Jardín lub w centrum Kordoby, gdzie mieszka większa część Erasmusów, nie zajmie Ci to zbyt wiele czasu, ale jeśli mieszkasz trochę dalej i nie masz innego wyboru niż złapać autobus, możesz wysiąść na przystanku „Glorieta de la Cruz Roja” lub „Glorieta de la Media Luna” (to zależy od kierunku i części miasta z której jedziesz). Linie autobusowe, które zatrzymują się na tych przystankach to: 2,3,5,6,7,9 i 12. 

WYDZIAŁ PRAWA (Puerta Nueva s/n)

Jeśli mieszkasz w centrum Kordoby, najlepiej iść tam na piechotę (zależy od obszaru, w którym mieszkasz, maksimum około 20 minut). Jeśli jednak należysz do Erasmusów, którzy mieszkają na Ciudad Jardín, możesz skorzystać z linii 7, która przejeżdza przez Plaza Costasol aby tam dotrzeć. Powinieneś wysiąść na przystanku „Campo Madre de Dios” i aby wrócić wsiąść na przystanku „Virgen Milagrosa 2º D.C.”

WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH I TURYSTYKI (C/ Adarve 30)

Aby dotrzeć na ten wydział usytuowany w centrum Kordoby, możesz złapać autobus numer 7 z Plaza de Costasol w Ciudad Jardín i wysiąść na przystanku „Ronda de los Tejares” (C/ Caño)», następnie przejść przez Plaza de Colón aż dojdziesz na wydział (5 minut).

WYDZIAŁ NAUK EDUKACYJNYCH (Avda. San Alberto Magno, s/n)

Jeśli mieszkasz w centrum Kordoby, możesz skorzystać z linii 2 na przystanku «Colón Norte», «Ronda de los Tejares (12 de octubre)» lub «Ronda de los Tejares (Gran Capitán)». Także możesz skorzystać z linii 5 na przystankach  «Gran Capitán» o «Ronda de  los Tejares (Gran Capitán)». 5 można też złapać na Avenida del Aeropuerto, dla tych z Was, którzy mieszkacie w Ciudad Jardín i jesteście trochę zbyt leniwi na spacer. Wsiądź na przystanku «Avenida del Aeropuerto 1» i wysiądź na ostatnim przystanku: : «Hospital Reina Sofía» , następnie idź około 5 minut aż dotrzesz do wydziału.

WYDZIAŁ MEDYCYNY I SZKOŁA PIELĘGNIARSKA (Avda. Ménendez Pidal s/n)

Możesz wsiąść do autobusów 2 lub 5 na tych samych przystankach, które wskazaliśmy wcześniej, aby udać się na Wydział Edukacji i wysiąść na «Colegios Mayores DR Sofìa». Aby wrócić, wsiądź do autobusu na przeciwległym przystanku „Colegios Mayores”.

KAMPUS NA RABANALES

Powinieneś skorzystać z autobusu E lub autobusu „Servicio Rabanales” i wysiąść na przystanku „Campus Rabanales”. Także możesz skorzystać z pociągu, który jest alternatywą o wiele bardziej komfortową i szybszą.

Mieszkanie studenckie-flat-accommodation-cordoba

WYJŚCIE NA ZAKUPYANDARE A FARE SHOPPING

Możesz posłużyć się autobusem numer 7 z Plaza de Costasol (jeśli jesteś Erasmusem, który mieszka na Ciudad Jardín) lub z «Ronda de los Tejares (Bulevar G. Capitán)», jeśli mieszkasz w centrum Kordoby.

DECATHLON

Musisz wsiąść w autobus numer 01 (Oj, nie pomyl z linią 1!). Możesz znaleść go na «Paseo Victoria (Puerta Gallegos)», «República Argentina» lub na «Medina Azahara 2», i wysiąść na «Parque Logístico». Spytajcie się kierowcy, który powie Wam, kiedy dojedziecie do przystanku. W każdym razie, będziecie wyraźnie widzieć Decathlon. Na powrót, powinniście użyć linii 02 na przystanku «Parque Logístico D.C.» i możecie wysiąść na Medina Azahara lub na Paseo de la Victoria.

Możecie sprawdzić rozkład linii 01 i 02 tutaj.

CZAS WOLNY

KINO „EL TABLERO”

Musicie skorzystać z autobusu numer 5 i wysiąść na Cañito Bazán». Z tego miejsca musicie iść około 7 minut. (ciągle prosto).

KINO “GUADALQUIVIR”

Musicie użyć autobusu 6 i wysiąść na ostatnim przystanku, który nazywa się «Libertador A. de Santa Cruz». NIE POLECAMY WYBIERANIA SIĘ DO TEGO KINA W GODZINIE, W KTÓREJ NIE MA AUTOBUSÓW. Może to być dzielnica niebezpieczna w porze nocnej.

KRĘGIELNIA

Musicie skorzystać z autobusu 2 i wysiąść na «Arcos de la Frontera 1ª”, następnie iść z tamtego miejsca około 8 minut.

SZPITALE I OŚRODKI ZDROWIA

LOKALNY SZPITAL I SZPITAL REINA SOFÍA

Możecie użyć tych samych autobusów, tak jakbyście jechali na WYDZIAŁ NAUK EDUKACYJNYCH lub WYDZIAŁ MEDYCYNY.

OŚRODEK ZDROWIA «CASTILLA DEL PINO»

Możesz użyć autobusu 4 z Ronda de los Tejares i wysiąść na przystanku parada «Centro Sanitario Castilla del Pino» aby tam dotrzeć i aby wrócić- ta sama linia, ale z przeciwnego przystanku «Centro Sanitario Castilla del Pino D.C.».

Mieszkanie współdzielone w Kordobie

Aby uzyskać więcej informacji o liniach autobusowych kliknij tutaj.

Jeśli chcesz wiedzieć jak dojechać do jakiegokolwiek innego miejsca, nie wahaj się nas zapytać!